Slovo masáž je z řeckého původu (massó - hníst, mačkat). Nejstarší zmínky o masážích pochází z Mezopotámie, ze staré Číny a z Egypta. Jsou datovány do doby již od druhé poloviny třetího tisíciletí před naším letopočtem. Také ve staré Indii se masáž využívala a dnešní ajurvéda z ní dodnes čerpá poznatky.

V Čechách je zakladatelm moderní masáže považován ortoped Vítězslav Chlumský ( 1867-1943). V současné době její obliba neustále stoupá, neboť lidé v dnešním náročném světě čím dál více vyhledávajípocit uvolnění a komletní fyzické i psychické relaxace.

Klasická masáž je jedna z nejstarších manuálních technik, při které se používá tlak, tření, hnětení či vytřásání příslušných svalových partií. Samotný sled hmatů a jejich provedení by měl vycházet ze základní znalosti svalového systému.

Masáže mají pozitivní dopad na celkový stav našeho organismu, řeší řadu zdravotních problémů a posilují a regenerují naše tělo i duši

Pravidelná masáž je taky velmi dobrým doplňkem při jakékoliv fyzické aktivitě. Zlepšuje naše výkony tím, že zvyšuje odolnost svalů, potlačuje vedlejší účinky cvičení (ztuhlost, bolest) a urychluje regeneraci svalů po cvičení.

Akční nabídky

Akce

 

Královské balíčky https://kralovskapece.cz/e-shop/kralovske-balicky